Kaip greitai numesti svorio?

 

Labas, ieškai, kaip efektyviai ir greitai numesti svorį, nes jau „išbandei viską“ ir niekas nepadeda? Tikiesi, jog per savaitę dings celiulitas ir papildomi kilogramai? Tada ieškok pasakų skyriuje… Pateikiu keletą mitų ir ką iš tiesų reikia daryti, kad svoris kristų ir niekada negrįžtų…

Viskas, ką mes įsidedame į savo skrandį, turi kalorijų. Kirkvienas produktas – skirtingai. Per parą tam, kad gyventume, kvėpuotume, kad plaktų širdis ir veiktų smegenys bei kad galėtume atlikti įvairius darbus mums reikia tam tikro kiekio kalorijų. Jei nuolatos gausime tik tą kiekį – mūsų svoris nekis. Tiesa, su amžiumi tų kalorijų reikia po truputį mažinti. Jei norime numesti svorio – reikia „numesti“ ir kalorijų nuo mūsų suvartojamo maisto, tačiau gana nedaug – vos 20 – 30%. Ir, žinoma, valgyti subalansuotą maistą…

Kas yra subalansuota mityba?

Turbūt daugelis pamena dar mokyklos laikais matytą sveikos mitybos piramidę. Tai štai, ji nėra jau tokia „sveika“. Bent jau ne visiems: vis daugiau žmonių netoleruoja gliuteno, laktozės ir kitų maisto elementų. Netoleravimas gali būti labai įvairus – nuo lengvo bėrimo (kai žmogus nė neįtaria, nuo ko jį beria) iki rimtų alerginių reakcijų. Tad, pirmasis patarimas – įsiklausyti į kūną ir išgirsti, ko jam reikia, ne tik, ko „norisi“ mums. Įvairias neigiamas reakcijas įmaisto produktus galima išsitirti maisto netoleravimo testais ar tiesiog stebint savo savijautą, kai iš raciono bent savaitei išimamas vienas ar kitas produktas. Taigi, idealiu požiūriu sveika mityba tokia, kurios metu gaunamas pakankamas kiekis vitaminų, skaidulų, angliavandenių, riebalų, nepakeičiamų amino rūgščių, mineralų ir kitų reikalingų medžiagų. Tad reikėtų daugiau dėmesio kreipti į tai, kokias medžiagas gauname su maistu. Ir, derėtų atsiminti, jog jokioje sveikos mitybos piramidėje nebuvo nupiešta nei coca-cola, nei mėsainis ar keptos bulvytės…

Beveik nieko nevalgau, o svoris nekrenta?

Taip. Svoris nieko nevalgant krinta tik gana ilgai visiškai badaujant. Priešingu atveju, organizme įsijungia apsauginis mechanizmas ir jis pradeda viską kaupti. Taip nutinka ir valgant retai, tačiau po daug. Jei vienu kartu su maistu gauname daugiau kalorijų, nei organizmas pajėgus greitu metu jas išnaudoti – jis jas „sandėliuoja“ mūsų pilvukuose ir šlaunyse. Tad, itin svarbu valgyti dažnai ir saikingomis porcijomis.

Daugelis nustemba, jog, gavus kitybos planą svorio metimui, maisto atrodo tiek daug, jog neįmanoma jo suvalgyti. Dažnai taip ir būna. Maisto kiekis visiškai neatspindi kaloringumo. Pusėje pieniško šokolado yra tiek pat kalorijų, kiek viename vištienos kepsnyje su didžiule porcija daržovių. Ką rinksitės – spręsti jums.

Numesti kilogramai vis grįžta bumerangu?

Apie „jo-jo“ efektą prirašyta gana daug, o ir ne vienam, metančiam svorį, teko jį patriti. Pasiekti rezultatai ilgai nesitęsia dažniausiai dėl to, jog laikomasi drąstiškų, nerealistiškų dietų. Taip, jūs numesite svorio, tačiau vos pradėsite maitintis taip, kaip maitinotės iki dietos, visi kilogramai pamažu grįš ar jų net padaugės. Taip nutinka dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, alinančios dietos, kurių metu vartojamas mažas kiekis maisto, geriamos tik sultys ir pan. Tinka tik trumpam laikui norint išsivalyti organizmą, tačiau tai negreitina medžiagų apykaitos, nekeičia organizmo įpročio „kaupti“, priešingai – mažas masto kiekis dar labiau tai skatina. Be to, tikslinga dieta turi remtis mitybos įpročių formavimu – neįmanoma valgyti to, ką valgote dabar ir tokiais pat kiekiais ir tikėtis, jog po dietos svoris negįš. Itin svarbu mokytis kaip valgyti ir skaniai, tačiau ir sveikai. Tai ne tik išlaikysite ir kontroliuosite savo kūno svorį, tačiau turėsite puikiai dirbančią virškinimo sistemą, sumažės pilvo pūtimas, pagreitės medžiagų apykaita, neims mieguistumas vos pavalgius.

Turėkite aiškią viziją, ko siekiate. Jei turite viršsvorį, žinoma, bet kuris dietologas jums rekomenduos numesti kelis ar keliasdešimt kilogramų. Tačiau,  jei norite „padailinti“ kūną, užsidėti suknelę, į kurią niekaip netelpate ir tiesiog džiaugtis tuo, ką matote veidrodyje, kilogramų kiekis nėra rodiklis. Labai dažnu atveju, ypač daug sportuojant, svarstyklių rodyklė gali net pajudėti teigiama linkme. Taip nutinka dėl to, jog pradeda daugėti raumeninės masės. Be to, numesti kilogramai nesustangrins kūno bei nepakels sėdmenų, nepadailins rankų – tam būtinas tikslingas darbas su raumenimis. Tad, jei norite padailinti linijas, verčiau pasikliaukite centimetrine juostele, nei tik tuo, ką rodo svarstyklės.

Taigi, kaip greitai numesti svorį? Nesikoncentruoti tik į jį. Svoris – ne vienintelis rodiklis, lemiantis mūsų sveikatos būklę, savijautą ir išvaizdą. Užuot kas pusmetį laikusis griežtų dietų, badavimų ar kitų kraštutinumų, pradėkite formuoti sveikesnės mitybos įpročius – skaitykite knygas, straipsnius ar kreipkitės į specialistus. Nesižavėkite itin greitais rezultatais – žavėkitės ilgalaikiais.

Leave a Reply

Your email address will not be published.