Įsitikinkite, kad jūsų didžiausias priešas negyvena jūsų galvoje.

Laird Hamilton

 

Vidinė motyvacija siekti tikslo ir nesustoti ne tik sporte, tačiau visose gyvenimo sferose yra vienas pagrindinių sėkmės garantų. Juk ne veltui sakoma, jog talentas sudaro tik kelis procentus sėkmės. Visa kita – darbas. Deja, daugelis pasiduoda net deramai nepradėję. Tam, kad taip nenutiktų, nuolat primename pagrindinius mechanizmus kada ir kodėl laukti rezultato.

Raumenys ir mūsų nervų sistema optimaliai pradeda prisitaikyti prie fizinio krūvio tik po ~12 savaičių sporto. Žinoma, šis skaičius individualus, tačiau, kaip ir pasėjus sėklą vaisių nelaukiame jau po savaitės, taip ir sporte – reikia duti laiko, kad organizmas galėtų į viską sureaguoti.

Treniruotės yra labai sunkios ir neįdomios, neteikia pasitenkinimo, dažniausiai, tik pačioje pradžioje. Pirmiausia atsiranda daug nemalonių pojūčių, jei organizmas nėra pratęs prie fizinio krūvio: raumenų skausmas, bendras nuovargis, mėšlungis. Per kelias savaites nuoseklaus darbo tai normalizuojasi ir sumažėja. Vsgi, norint auginti didelę raumeninę masę – teks pakentėti ir raumenų skausmus…

Dar viena priežastis, dėl ko organizmui ir Jums pradeda patikti treniruotės- į kraują išskiriamas laimės hormonas. Būten tas, kurį gaumane ir valgydami šokoladą. Tad, ilgainiui sportas pradeda teikti pasitenkinimą, jaučiamės pilni jėgų, pagerėja nuotaika, o, taip pat, yra ne vienas mokslinis straipsnis atskleidžiantis, jog tai padeda kovoti su depresija.

Tad, jei dar abejoji, būk tikras, jog mes padėsime siekti tikslo ir neleisime pasiduoti iškilus pirmiems sunkumams. Kai sportas taps savaime suprantamu ir įprastu – tiesiog nebeįsivaizduosi savo gyvenimo be jo.

 

 Jei neisi visą kelią, kam tuomet eiti visai?

Joe Namath